Hoolimata selle ilmselgest populaarsusest rulett kasiino reiting, tekkis ja vallutas rulett, mis on juba ammu astronoomilise kiirusega hinnatud, maailma juba ammu enne kiudoptikat.

Kasiino
Boonused
Hindamine
Mängi
GGBETGGBET Kasiino1500€ TERVITUSBOONUS
+ 500 TASUTA KEERUTUST
4.99
WinnerzWinnerz Kasiino350 tasuta keerutusega tervituspakett, Jackpotid4.98
WishoWisho KasiinoIgapäevane cashback, Jackpotid, Kampaaniad igal nädalal4.96
betssonbetsson Kasiino20 tasuta keerutusega tervituspakett, Turniirid, Promotsioonid4.95
TrickzTrickz Kasiino300 tasuta keerutusega tervituspakett, Turniirid, Võistlused4.93

Mängu peamine relv on lihtsus. Rulett sündis Prantsusmaal 18. sajandi teisel poolel ja on aastate jooksul saanud kanda kinnitada kõikjal, kus on mängulauad, alates kasiinodest, baaridest ja hasartmängukodadest kuni internetipõhiste mängupaikadeni.

Päritolu

Levinud legend ruleti päritolu kohta ütleb, et katoliku matemaatik ja filosoof Blaise Pascal lõi mängu, püüdes ehitada perpetuum mobile. Ülesanne osutus võimatuks. Selle asemel mõtles Pascal välja pöörlevate kuulidega ratta, mis oli revolutsioonilise Prantsusmaa üks populaarsemaid mänge.

Teine lugu väidab, et ärimees François Blanc populariseeris mängu üldsuse jaoks. Tema omanduses olev Monte Carlo kasiino Monacos, mis on üks Prantsuse Riviera moekohti, aitas sellele kaasa.

Teised ajaloolased seevastu märgivad, et mäng, mis on praegusele väga sarnane, loodi Hiinas juba ammu enne selle jõudmist Prantsusmaale. Pooldajad väidavad, et rulett sai Prantsusmaal alguse ühest grupist dominiiklaste munkadest, kes tegid tihedalt äri Hiina kaupmeestega.

Variatsioonid

Enne kui ratas hakkab pöörlema ja pall alustab oma teekonda üle plaadi, ennustavad mängijad, kuhu see läheb. Number võib olla paariline või paaritu, sõltuvalt inimese otsusest. Samuti on võimalik panustada konkreetsele värvile.

Mäng on rännanud üle kogu maailma, imedes endasse natuke igalt poolt. Kuna tal on mõned põhilised võimalused, sealhulgas alamliigid online kasiinodes. Roulette’i järjestus, populaarsus ja mitmekesisus nõuab reeglite üksikasjalikku uurimist.

Euroopa rulett

Euroopa versioon pärineb Prantsusmaalt. Numbrid on vahemikus 0-36, seega on mängijatel väike eelis Ameerika versiooni ees. Kui mängija otsustab panustada, on võidu tõenäosus vahemikus 1 kuni 37.

Tõenäosus suureneb, kuid panustamisest saadavad võidud vähenevad märkimisväärselt. Seetõttu jääb Euroopa versioon inimsõbralikumaks:

  • 2,7% on Euroopa versioonis asutuse võidutõenäosus;
  • 5,27% on kasiino võidu tõenäosus Ameerika ruletis.

Klassikalise mängu kahe variandi vahel on ka kultuurilisi erinevusi. Euroopa versioonis on rohkem formaalsusi ja panustamisvõimalusi.

Ameerika rulett

Esimene asi, mida ameeriklased moderniseerisid, oli laua kujundus. Lisaks klassikalisele nullkastile on rattal kahe nulliga kast, mis suurendab varianti ja parandab võidu tõenäosust. American Roulette’i panustamiskoefitsiendid ulatuvad 1 kuni 38.

Lisaks kahele nullile on ratta numbrid numbrilises järjekorras. Eurooplased ei hooli sellisest perfektsusest – numbrid on täiesti juhuslikult sorteeritud.

Prantsuse rulett

Hoolimata oma vanemast ajast, ei ole Prantsuse versioon suutnud eksportida, jäädes peamiselt omaenda piiridesse. Selle põhjuseks on mängu liiga konservatiivne disain. Näiteks on laudade paigutus tehtud sümmeetriliselt, mis toob kaasa ebamugavusi. Mängijad peavad jooksma laua ühest otsast teise. Kuid need ei ole ainsad erinevused:

  1. Terminoloogia. Prantsuse lauad on kaetud oma keeles, mis on ebatavaline mängu puhul, mida mängitakse laialdaselt inglise keeles.
  2. La Partage reegel. Tähendab, et pärast teatud arvu keerutusi võib mängija kindlustada panuse palli kukkumise vastu nullile. Sellisel juhul võtab kasiino ainult pool kasumist.

Teine mängu variatsioon, kuninglik ehk progressiivne, puudutab samuti nulli. Tabamuse tabamuse korral moodustub eraldi jackpot, mida mängitakse progresseeruvalt.

Tabel ilma nulliga

See variant ei erine Euroopa versioonist ühe erandiga. Lauas ei ole nulli, mis suurendab mängijate kasumit järsult. Kuid sa ei pea tulude pärast muretsema – kasiino selle ruletilauaga viib sisse väikese protsendi sinu panusest. Ja kõik jäävad õnnelikuks.

Online rulett

Sellegipoolest oli see mäng väga kaua enne online-kasiinosid. Roulette reiting, kõik populaarsus ja lihtsus mõnda aega toetusid tehnoloogiale. Samal ajal kui hasartmängusaalides keerutati trumme, jäi rulett hasartmänguklubide ja vanade kasiinode kohalikuks ajaviiteks.

Internet on kõike muutnud. Ruletil on oluline koht online-hasartmängudes: selle all paistavad eraldi vahekaardid kümnete mänguvõimalustega. Eriti levinud on rahvusliku maitsega lauad ja live-diilerid.